Sport Invest Group - Bronz Adély Sýkorové je náplast na můj výsledek, je to bomba

Aktuality:

Narozeniny

Bronz Adély Sýkorové je náplast na můj výsledek, je to bomba

SIG
4. 8. 2012
Bronz Adély Sýkorové je náplast na můj výsledek, je to bomba

Rozlučka s malorážkou neskončila pro Kateřinu Emmons ideálně. Z kvalifikace se neprobojovala do finále olympijského závodu, ale rychle našla náplast na nevydařeném startu. Do něj se probojovala její kolegyně Adéla Sýkorová a k radosti celé české výpravy získala bronzovou medaili.“Je to nádherné, náplast na můj dnešní výsledek,“ radovala se trojnásobná olympijská medailistka, která finále své disciplíny strávila komentováním pro Českou televizi a zisk první střelecké medaile prožívala hodně emotivně. 

Katka přitom dlouho patřila mezi střelkyně, které bojovaly o finále, jenže nevyšla ji závěrečná střelba z kleče a mezi elitu se neprobojovala. „Spokojenost s položkou vleže i stojkou, která se mi podařila velmi dobře. Jenže závěr už tak dobrý nebyl, neměla jsem tolik štěstí jako v Pekingu,“ vzpomněla si česká závodnice na minulou bitvu pod pěti kruhy.


Současně přiznala, že na trénink obou disciplín už neměla tolik času jako v minulosti.  "Více než konečné umístění mě dnes štve výsledek, ale byla jsem nervózní a tohle je odraz toho, co mám v kleče nastříleno,“ řekla Emmons, podle které byl dnešní závod definitivní rozlučkou s malorážkou. „Pokud se vrátím po další mateřské dovolené, pak už jedině ke vzduchovce, abych to lépe zvládala,“naznačila střelkyně, že s americkým manželem Mattem plánují rozšíření rodiny.

Moc se ale radovala z toho, jak si vedla její reprezentační kolegyně Sýkorová. Její finálový závod prožívala u mikrofonu skoro silněji, než když střílela sama. „Mám z toho obrovskou radost, je to pro ní velký úspěch, který si však naprosto zasloužila,“ řekl Emmons v České televizi.