Sport Invest Group - Kateřina Emmons: Chci zpátky do TOP 3

Aktuality:

Narozeniny

Kateřina Emmons: Chci zpátky do TOP 3

SIG
3. 12. 2012
Kateřina Emmons: Chci zpátky do TOP 3

Nová vzduchovka a sbohem malorážce. Pro takové změny se rozhodla olympijská vítězka z Pekingu 2008 střelkyně Kateřina Emmons, která už v září začala s tréninkem na novou sezónu.

„Mým hlavním cílem je vrátit se fyzicky tam, kde jsem byla před Pekingem. Hodně rehabilitace, mnohem méně střelby. Pokud chci pokračovat, tak rehabilitace musí být moji prioritou. Vzduchovku jsem se naučila výborně, takže technicky ani psychicky mi moc nechybí. Pokud ale bude tělo stávkovat, nemám šanci se dostat zpátky do TOP 3, kde bych chtěla být,“ řekla trojnásobná olympijská medailistka, která se rozhodla, že už se bude věnovat jen vzduchovce.

S malorážkou, ve které v roce 2008 na OH v Pekingu vybojovala stříbro, tak definitivně skončila. „Mrzí mě, že jsem se tuto disciplínu nebyla schopná naučit tak, aby na moje výsledky bylo spolehnutí. Nechci už zabírat místo mladším závodnicím, které mají šanci to dotáhnout daleko,“ vysvětlovala. „Peking byl úžasným úspěchem, kdy mi vyšlo vše naprosto dokonale. A s tou vzpomínkou malorážku opouštím,“ dodala.

A aby těch novinek nebylo málo, rozhodla se po více než deseti letech vyměnit i vzduchovou pušku. „Zatím mi to ale s tou novou tolik nejde. Určitě ne tak, abych byla spokojená, “ přiznala. „Je to spíš takový pokus. Můžu vyzkoušet i další. Pokud však nebude nic fungovat tak, abych mohla závodit stylem, jakým jsem zvyklá, vrátím se ke své staré,“ upřesnila.

A jaké jsou nejbližší cíle úspěšné sportovkyně? „Příprava zatím směřuje k tomu, abych byla schopná vyrovnaných výsledků. Musím se hlavně soustředit na to, co je důležité dlouhodobě. Řekla bych, že vše směřuji hlavně k  mistrovství světa 2014, kde bych chtěla být ve stoprocentní formě.“

Vánoce stráví Katka s dcerou Julinkou a manželem Mattem u jeho rodičů v New Jersey. A kdy se opět podívají do Čech? „Ještě nemáme úplně jasno, protože Matt má v Americe hodně povinností. Zatím to vypadá, že domů do Čech zavítáme někdy začátkem příštího roku,“ uzavřela usměvavá střelkyně.