Sport Invest Group - Kateřina Emmons doufá, že už se nebude muset stěhovat

Aktuality:

Narozeniny

Kateřina Emmons doufá, že už se nebude muset stěhovat

SIG
28. 2. 2013
Kateřina Emmons doufá, že už se nebude muset stěhovat

Kateřina Emmons je zpátky v Čechách. Trojnásobná olympijská medailistka se dnes dopoledne s dcerou Julinkou vrátila do své rodné země. Manžel Kateřiny, úspěšný střelec Matt Emmons, za rodinou přiletí na konci března.

„Matt ještě musí dobalit nějaké věci, všechno vyklidit, ale hlavně ho v New Yorku čekají zdravotní kontroly. Takže proto s námi nemohl přiletět už teď,“ vysvětlovala na tiskové konferenci olympijská vítězka z Pekingu 2008.

Jak již Kateřina Emmons před časem uvedla, hlavní důvod, proč se s rodinou rozhodla vrátit zpátky do Plzně, bylo zázemí. Po olympiádě v Pekingu se s Mattem přestěhovali do Minnesoty. „Chtěli jsme se po Pekingu někde usadit, začít život bez shonu. Což se nám v Minnesotě první rok dařilo.“ Bohužel ale vše zkomplikovala střelnice, místo níž postavili kanceláře. Rok před olympijskými hrami v Londýně se tak Emmonsovi stěhovali do Colorada.

„V Coloradu jsou pro střelbu špičkové podmínky. Ale zároveň jsme věděli, že to není napořád. Chyběli nám tam přátelé a hlavně rodina. Řekli jsme si, že se po Londýně domluvíme, co dál,“ vyprávěla Kateřina Emmons.

A tak manželovi navrhla, že by se mohli přestěhovat do Plzně, kde mají byt. „Určitě se mu po USA bude trochu stýskat. Čechy ale má moc rád, když jsme sem jezdili, zamiloval si to tady. Věřím, že to zas tak těžké pro něj nebude. Zkusíme tady začít žít život, který jsme chtěli žít v Minnesotě. Doufám, že už to bude napořád a nebudeme se muset znovu stěhovat,“ přiznala s tím, že se ale vše definitivně rozhodne po olympiádě v Rio de Janieru.

„Musíme už také myslet na zadní vrátka. Až jednou skončím se střelbou, ráda bych se věnovala fyzioterapii, kterou jsem vystudovala. Co bude ale po končení kariéry dělat Matt, je těžší. Proto jsme si dali za úkol vymyslet, v čem by se pak v Plzni mohl uplatnit,“ dodala.

V polovině června se devětadvacetiletá střelkyně stane podruhé maminkou a pomaloučku už začíná spřádat plány na návrat. „Určitě nic nebudu hrotit a začnu s postupným návratem. Nejdříve přijde na řadu rehabilitace a s tréninkem bych mohla pomalu začít někdy v listopadu nebo prosinci. Takovým prvním cílem je účast na letním světovém šampionátu v roce 2014,“  prozradila.