Sport Invest Group - Kateřina Emmons před ME: stále mohu konkurovat nejlepším

Aktuality:

Narozeniny

Kateřina Emmons před ME: stále mohu konkurovat nejlepším

SIG
4. 3. 2015
Kateřina Emmons před ME: stále mohu konkurovat nejlepším

Má rodinu, civilní zaměstnání a přesto stále také vysoké cíle i ve sportovním životě. Kateřinu Emmons čeká v pátek start na dalším evropském šampionátu, odkud dříve pravidelně vozila medaile. Tu poslední stříbrnou před třemi lety. A také před závodem v Arnhemu věří, že může o cenný kov bojovat 

Poprvé odjíždíš na velkou mezinárodní akci ze svého zaměstnání. Jak to vůbec zvládáš – rodina, sport, práce… ?
Zatím bez potíží, trénuju dvakrát týdně a věřím, že mi to stačí. Za ta léta jsem se naučila hodně věcí, ovládat techniku i psychiku. Bylo jasné, že pokud budu při střílení také mít zaměstnání, tak půjde moje výkonnost dolů. Ale myslím, že jsem stále schopná konkurovat těm nejlepším.

Jaké vlastně vykonáváš povolání?
Pracuji ve firmě Shape Corp. a moje pozice se jmenuje wellness koordinátorka. Na starosti tak mám vymýšlení a nastavení celého programu péče o zaměstnance. Práce mě zatím moc baví a úkoly, které mám před sebou, beru jako velkou výzvu. Pracuji s lidmi, učím se spoustu věcí za pochodu a práce mně paradoxně pomáhá i ve střelbě. Tvořím něco hodnotného, psychicky mi to pomáhá.

S jakou jsi dorazila do Nizozemska formou?
Myslím, že v rámci možností solidní. Od podzimu bojuji s různými zdravotními potížemi, ani nyní nejsem úplně fit, ale nechci se na to vymlouvat. Chci zde udělat maximum, abych pomohla týmu. Měly bychom zamířit mezi pět nejlepších a bojovat o medaile. A v individuálních závodech pak uvidím, na co budu mít.

Jaké budeš mít letos další sportovní cíle?
Vybojovat  účastnické místo pro Českou republiku na olympiádě v Riu. Šance bude především na Světových pohárech.