Sport Invest Group - Kateřina se vrací na závody, Berlín bude první zkouškou

Aktuality:

Narozeniny

Kateřina se vrací na závody, Berlín bude první zkouškou

SIG
11. 4. 2014
Kateřina se vrací na závody, Berlín bude první zkouškou

Dlouhé týdny plné tréninku jsou u konce. Kateřina Emmons se po druhé mateřské pauze znovu vrací k závodění. První zkouškou a srovnáním se zahraniční konkurencí bude účast na sobotním vzduchovkovém závodu v Berlíně. „Není to typický tréninkový závod, bude tam i zahraniční konkurence, chtěla bych vidět přímé srovnání a hlavně se dostat do závodnického tempa,“ hlásí před soutěžní obnovenou premiérou v Německu česká trojnásobná olympijská medailistka. 

 Katka přivedla loni v červnu na svět syna Martina Henryho a o dalším závodění raději mluvila opatrně. Ovšem brzy už byla v přípravě, jejíž intenzita se stále zvyšuje. V sobotu už bude znovu na startu a moc se na to těší. „Je to taková zkouška a ověření toho, zda vše funguje tak dobře jako v tréninku, kde už jsem se dostala na poměrně solidní výsledky,“ prohlásila závodnice, která se loni se svým manželem, americkým střelcem Mattem Emmonsem, trvale vrátila do vlasti.

Kateřina už má dvě děti - s pětiletou Julinkou po boku se již dříve na závody připravovala, ovšem se dvěma potomky je vše znovu trochu komplikovanější. „S dvěma dětmi je to pochopitelně mnohem složitější, sport už dávní není na prvním místě. Ovšem už bych nezvládla dělat obě disciplíny, malorážku jsem proto definitivně opustila a připravuji se pouze na vzduchovku,“ potvrdila Kateřina dřívější rozhodnutí zmenšit objem závodů, ale také objemu přípravy.

Již při loňském stěhování do Česka naznačila, že se závodění nevzdá, ale to ještě netušila, jak bude vše zvládat. Zvlášť, když její manžel Matt stále také aktivně soutěží. Sportovní rodina každým coulem ale vše zatím zvládá, dokonce občas dojde i na společný trénink. „Někdy se nám v pátek podaří trénovat spolu, ale jinak máme tréninky většinou odlišně. Matt už navíc musí cestovat po závodech do zahraničí, naštěstí se mu vydařil vstup do sezóny - nedávno skončil na Světovém poháru na šestém místě, přestože se teprve sžíval s novou zbraní, takže to vypadá v jeho případě na dobrý rok,“ říká Katka na adresu svého muže, amerického reprezentanta.

Osobně je hodně zvědavá, jak se jí bude v Berlíně dařit v přímém souboji s dalšími soupeřkami. „Poprvé budu střílet naostro podle nového systému a není nic lepšího, než si všechno dokonale odzkoušet. Jinak jsou rozděleny časy na nástřel, je méně času na samotnou střelbu, odlišné je také hodnocení, které je podle mého spravedlivější než dřívější model. Velkou změnou je, že ve finále se začíná znovu od nuly a žádné body se nepřenášejí. Navíc pro zvýšení atraktivity se finále odehrává vyřazovacím způsobem. Změn je opravdu dost a v tréninku nelze vše zcela nasimulovat,“ vysvětluje Katka hlavní přínos sobotní soutěže.

Příští měsíc plánuje startovat na Velké ceně Osvobození v Plzni a pak už přijdou závody Světového poháru. Vrcholem sezóny je mistrovství světa.