Sport Invest Group - Katka před odletem do Londýna: Zkušenosti mi mohou pomáhat

Aktuality:

Narozeniny

Katka před odletem do Londýna: Zkušenosti mi mohou pomáhat

SIG
20. 7. 2012
Katka před odletem do Londýna: Zkušenosti mi mohou pomáhat

Dobrou formu cítí před odletem do dějiště londýnské  olympiády česká medailová naděje Kateřina Emmons. Střelkyně sice nakonec neodcestovala těsně před Hrami na plánované přípravné závody, ale nakonec toho zase příliš nelituje. Do svého prvního olympijského startu už se chce především soustředit na samotný závod a je přesvědčena, že jí k většímu klidu pomáhají zkušenosti z předchozích dvou olympijských účastí.

Katka se chce v Londýně především dobře adaptovat. "Okouknu to tam, stihnu několik tréninků, ale chci spíše být v klidu. Poslední dny před závodem byly hodně hektické, logistika dostávala zabrat,“ žertovala střelkyně, která se bude muset v dějišti olympiády obejít bez své dcery Julinky, naopak může spoléhat na podporu svého manžela - amerického střelce Matta.

Před odletem bylo zřejmé, že díky rodinným zkušenostem už jí jen tak nic nerozhází. „Jednu medaili mám jistou, tu účastnickou dostane každý olympionik. Proto se příliš nestresuju. Budu už jen ladit formu, v tréninku jsem se cítila velmi dobře, závěrečná příprava vypadala velmi dobře,“ svěřovala se Katka před odletem.

Z medaile se nestresuje také proto, že všechny tři olympijské kovy už má schované. V Pekingu před čtyřmi lety byla zlatá a stříbrná, o čtyři roky dříve v Aténách získala bronz. Roli jedné ze spolufavoritek se nezříká, ale i pokud by se vracela s prázdnou, smutná nebude. "Vážím si, že se ode mě čeká medaile a dokonce zlatá, což je ale ocenění mé předchozí práce. Také letos mám šanci na finále, ale tam se může stát už cokoliv,“ připomněla, že závěrečný rozstřel už bývá velkou měrou ovlivněn nervozitou.

Se svým mužem budou možná nejsledovanějším párem Her, společně budou bydlet u české výpravy. „Obavy z toho nemám. Možná nás zná více lidí, vícekrát nás někdo pozdraví, ale stejně budeme myslet hodně i na Julinku,s kterou si budeme často telefonovat,“ plánuje, jak skloubí rodinné záležitosti s olympijskými povinnostmi.