Sport Invest Group - Medailisté z OH si užívali volných pádů ve Skydive Areně

Aktuality:

Narozeniny

Medailisté z OH si užívali volných pádů ve Skydive Areně

SIG
16. 8. 2012
Medailisté z OH si užívali volných pádů ve Skydive Areně

Mimo jiné čtyři aktuální a dva bývalí medailisté se sešli na setkání českých olympioniků, které pro ně ve čtvrtek 16. srpna připravila společnost Sport Invest Group ve spolupráci se Skydive Arenou. Sportovci však nepřišli pouze na setkání se zástupci médií, ale současně většina z nich na vlastní kůži vyzkoušela adrenalinovou zábavu, kterou zařízení v pražských Letňanech nabízí. Vodní slalomáři dokonce stav beztíže uvnitř proskleného tubusu okusili ve svých závodních lodích.

 Byla to pěkná medailová sešlost, která se sešla za jedním stolem při tiskové konferenci moderováné  Liborem Boučkem. Někteří sportovci v té době už měli specifika zdejší atrakce vyzkoušena, další se teprve těšili. „Já už tady byl dvakrát na čtvrt hodiny, už tedy vím, co mě čeká,“ vyprávěl vítěz olympijského pětiboje David Svoboda.

Další olympijská vítězka Mirka Knapková na setkání kvůli dlouhodobě naplánované dovolené chyběla, ale její skifařský kolega Ondřej Synek dorazil, přestože je stále ještě v očekávání druhého potomka. „Už se ten porod blíží, nejspíše to prý přijde zítra. Je to ale moc radostné čekání,“ usmíval se tradičně dobře naladěný stříbrný veslař, s nímž měli instruktoři kvůli jeho výšce plné ruce práce.

Řadu medailí má na svém kontě již také manželská dvojice Kateřina a Matt Emmonsovi, ale z Londýna cenný kov tentokrát přivezl pouze americký reprezentant, který mezi české sportovce dokonale zapadnul. A byl také mezi prvními, kteří si ve Skydive Areně zalétali. „Mně včera trhali čtyři zuby, necítila jsem se na to,“ svěřila se Kateřina při sledování svého muže, který si létání zjevně užíval.

Nakonec ale nebyl posledním medailistou, který se do skleněné komory odvážil a stejně jako další kolegové také Vavřinec Hradílek využil možnost obléct na sebe svůj sportovní úbor a vodní slalomáři dokonce nasedli do lodí. Jaroslav VolfOndřejem Štěpánkem využili nafukovacího člunu, Hradílek i dvojnásobná olympijská medailistka Štěpánka Hilgertová zasedli do svých závodních kajaků, které budou o nadcházejícím víkendu potřebovat, stejně jako další slalomář Stanislav Ježek. V Praze se totiž jede další díl Světového poháru a nejlepší čeští slalomáři nemohou na startu chybět.

Nástrahy tunelu vyzkoušel i vlajkonoš české výpravy Petr Koukal, který nakonec byl rád, že mu instruktoři doporučili odložit svoji raketu ještě před vstupem, pouze v lehkém atletickém úboru se vznášela vysoko nad zemí atletka Zuzana Bergerová.

 Cyklistickou helmu naopak neodložil handicapovaný cyklista Jiří Bouška, kterého na rozdíl od zbývajících sportovců čtyřletý sportovní vrchol teprve očekává. „Pokud budu v takové pohodě jako na dnešním tréninku, pak by to mohlo být dobré, ale ještě pár dnů do startu paralympiády zbývá, ještě musím trénovat,“ díval se na nastávající další sportovní vrchol léta český cyklista.

Poděkování sportovcům se dostalo nejen dnešní možností vyzkoušet nástrahy neobvyklé atrakce, ale přímo také od obou pořadatelů. „Osobně jsem si vaše úspěchy několikrát dojatě užíval v Českém domě v Londýně a jsem moc rád, že vás dnes vidíme tolik pohromadě,“ řekl David Trávníček, předseda představenstva společnosti Sport Invest Marketing.

„Letecký tunel je výjimečný i tím, že ho vymýšleli a vyráběli Češi. Jsem proto rád, že dnes si ho mohlo vyzkoušet tolik českých olympioniků,“ pozdravil účastníky majitel Areny Roman Weck těsně před tím, než sportovci zamířili do tunelu.