Sport Invest Group - PRESS: Emmons při návratu do SP po mateřské vybojovala druhé místo

Aktuality:

Narozeniny

PRESS: Emmons při návratu do SP po mateřské vybojovala druhé místo

SIG
9. 6. 2014
PRESS: Emmons při návratu do SP po mateřské vybojovala druhé místo

Olympijská vítězka Kateřina Emmons skončila při prvním startu ve Světovém poháru po mateřské pauze v Mnichově druhá ve střelbě ze vzduchové pušky. Třicetiletá střelkyně ve finále o pouhé tři desetiny bodu prohrála s Martinou Lindsay Velosovou, teprve patnáctiletou senzací ze Singapuru. 

 "Byla jsem na to dobře připravená, tušila jsem i podle tréninků, že by to mohlo být dobré," pochvalovala si Emmons v rozhovoru s ČTK. Naučila se jako dvojnásobná matka šetřit s energií, které se jí často nedostává. "S tím málem pracuji dobře, využívám ji naplno, je tam i progres v tréninku, i na domácím závodech jsem se zlepšovala, takže jsem moc spokojená," řekla.

Olympijská šampionka z Pekingu 2008 Emmons si mateřskou pauzu vybrala po londýnských hrách, na nichž byla ve vzduchovce čtvrtá, a vloni se jí narodil syn Martin Henry. S americkým reprezentantem Mathewem Emmonsem mají ještě dceru Julii, která přišla na svět pro změnu po pekingské olympiádě.
Před pěti lety hned při první vrcholné soutěži po pauze dokázala Emmons vyhrát SP v Sydney, tentokrát slavila jen o něco méně úspěšnější comeback. Do osmičlenného finále postoupila ze čtvrtého místa a tam ve vyřazovací soutěži prošla až do duelu o titul. Do něj šla se ztrátou osmi desetin bodu na asijskou soupeřku, výrazně manko snížila, ale na šesté vítězství v SP to nestačilo. Takto má ve sbírce už páté stříbro.

"Jsem v pohodě, přistupuji k tomu s rozumem. Jak jsou děti malé, tak je hodně náročné všechno naplánovat, takže občas je to těžká improvizace, ale je to zábavné a pestré," smála se Emmons do telefonu cestou z Mnichova. Čerpá hlavně z dobré techniky. "Ta se nezapomíná, jako když se učíš chodit nebo jezdit na kole. Na technice stavím, je to dobrý základ. Vytáhnu maximum z toho mála," podotkla.
Nyní si chce dát alespoň dva týdny klid, věnovat se hodně rodině, ale také rehabilitaci a cvičení. "Aby se tělo dalo do kupy, je trochu načaté," přiznala. Další program sezony bude řešit s trenéry. "Upřímně zatím nevím, nějaké závody budou, abych se udržela se špičkou, ale určitě nebudu jezdit všude," řekla. Cíl je jediný - zářijové mistrovství světa. "Myslím, že to vypadá dobře," poznamenala.

Dalšímu českému olympijskému vítězi Davidu Kosteleckému medailové umístění v Mnichově těsně uniklo. Sobotní páté místo v trapu je ale v pohárovém seriálu jeho nejlepším výsledkem od června 2010, kdy byl rovněž pátý v Lonatu.

V nebývale vyrovnaném závodě byl Kostelecký jedním ze sedmi střelců, kteří v základní části po 125 ranách měli na kontě jedinou chybu a v rozstřelu bojovali o šest míst v semifinále. Do něj nakonec neprošel dvojnásobný olympijský vítěz Michael Diamond z Austrálie. Kostelecký v semifinále dvakrát chyboval a tentokrát nezvládl rozstřel tří soupeřů o postup do duelu o bronz. Závod vyhrál Španěl Antonio Bailon.

SP ve sportovní střelbě v puškových, pistolových a brokových disciplínách v Mnichově:
Vzduchová puška:
Muži: 1. Jang Chao-žan (Čína) 207,7 - světový rekord, 2. Kruglov (Rus.) 205,1, 3. Campriani (It.), ...v kvalifikaci 33. Haman, 70. Cipro (oba ČR).
Ženy: 1. Velosová (Sing.) 206,9, 2. Emmons (ČR) 206,6, 3. Arsovičová (Srb.), ...v kvalifikaci 15. Mazurová, 43. Sýkorová(obě ČR).