Sport Invest Group - Současný model je spravedlivější, tvrdí i po zklamání Kateřina Emmons

Aktuality:

Narozeniny

Současný model je spravedlivější, tvrdí i po zklamání Kateřina Emmons

SIG
10. 9. 2014
Současný model je spravedlivější, tvrdí i po zklamání Kateřina Emmons

Nejlepší česká střelkyně Kateřina Emmons už je zpět z mistrovství světa. Její jediný start v úterním závodu ve střelbě ze vzduchové pušky sice neskončil podle plánů finálovým bojem o medaile, přesto se nevracela zcela nespokojená. Zklamání sice cítí, ale současně uznává, že nyní je startovní pole mnohem vyrovnanější a navíc připouští, že neuspěla i díky novému soutěžnímu modelu, který je prý v podstatě spravedlivější.

Kateřina se dnes především moc těšila na obě děti, zklamání ze závodu již překonala. „Teď už mám radost, že budu s rodinou a od závodění si alespoň chvíli odpočinu,“ uvedla česká olympijská medailistka, která sice i před cestou do Granady myslela na medaili, ale do finále se neprobojovala.

Nevyšla jí první položka, a přestože zbytek závodu zvládla výborně, na lepší než 16. místo to nestačilo. „Ztratila jsem příliš bodů na to, abych ještě mohla doufat. Přišly chyby, já je nedokázala okamžitě zastavit, ale pak už jsem si závod užívala. Byl to výborný závod - a že nejsem ve finále? Taková je střelba,“ svěřovala se Emmons, podle které ji nynější model soutěže náročnější, ovšem spravedlivější.

„Pokud přijde chyba, které jsem se dopustila, už nemáte příliš šancí. Dnešní systém je nekompromisní,“ je přesvědčena česká závodnice, který svým výkonem nakonec přispěla k šestému místu v závodu týmů. „A to si myslím, že je v konkurenci pětatřiceti celků docela dobrý výsledek.“

Dobře si je vědoma, že už nemá tolik času, aby trénovala jako kdysi. „Je to nová etapa mé kariéry, stále se hodně věcí učím, ať jde o menší čas na tréninkové objemy, cítím větší únavu, ale současně mě to stále baví,“ tvrdí Kateřina.

V dějišti zanechala svého manžela Matta, kterého nepřestávají provázet problémy se zbraní. „Ve Švýcarsku měl technické potíže, které se nepodařilo vyřešit, přesto věřil, že to zde zlomí. Jenže jeho kompletní výbava se během přeletu někde v Paříži ztratila a musel dnes do kvalifikačního závodu s vypůjčenou zbraní. A protože není možné poté v hlavním závodu střílet jinou, bude pokračovat s tou vypůjčenou, přestože zavazadla dorazila… Nejdříve nás ty jeho potíže trápily, ale už se tomu smějeme, bude bojovat,“ dodala Katka, která bude americkému závodníkovi držet ve čtvrtek palce na dálku u webového online přenosu.