Sport Invest Group - Střelkyně berou ME jako přípravu na Londýn, ale medailím se nebrání

Aktuality:

Narozeniny

Střelkyně berou ME jako přípravu na Londýn, ale medailím se nebrání

SIG
16. 2. 2012
Střelkyně berou ME jako přípravu na Londýn, ale medailím se nebrání

Do finského města Vierumaki dnes dopoledne vyrazila výprava českých střelců, které čeká na severu Evropy v nadcházejících dnech mistrovství starého kontinentu ve vzduchových zbraní. Tak jako obvykle mají medailové ambice, zvlášť když v jejich středu nechybí ani olympijská šampiónka Kateřina Emmons. Ambice na cenný kov ale mají také další včetně Adély Sýkorové, která má stejně jako Emmons jistou účast na OH v Londýně. Akci berou ale především jako nedílnou součást přípravy na sportovní vrchol roku. 

 Emmons dnes před odletem byla v dobrém rozpoložení. „A až na nějaké to drobné nachlazení vše probíhalo podle plánu a i když jsme se připravovali do Finska svědomitě, ještě víme o drobných nedostatcích, na kterých je třeba v dalších měsících zapracovat,“naznačila střelkyně, že špičková forma by měla přijít až vlétě.

Výkonnostní cíle jsou jednoduché – jako vždy se dostat do finále a pak se uvidí co dál. „Ono někdy bývá nejsložitější dostat se vůbec do finále. Tam se už potom může stát všechno,“ tvrdí Emmons, že nemá výhradně medailové plány.

Ale na medaili může dosáhnout i české družstvo, stejně jako v minulosti. „V našich silách to je, pokud se nám podaří zastřílet optimálně. Bude tam však velká konkurence, uvidíme, kam to aaž dotáhneme,“ nechtěla odhadovat, zda první cenný kov bude česká výprava slavit už po kvalifikaci, která o výsledcích v týmové soutěži rozhodne.

Také Sýkorová bere soutěž především jako přípravu na olympiádu.„Pro mě je mistrovství Evropy hlavně přípravou na Olympijské hry a tak to podle mě budou brát všichni, kteří mají již jistou kvalifikaci. To ovšem neznamená, že bude mít menší význam než obvykle, pole soupeřek bude opravdu široké,“ uvedla mladá střelkyně.

I jinak je podle ní příprava stejná, jako by v létě olympiáda ani nebyla.„Vrchol sezóny bývá pokaždé v létě, jindy to bývá třeba mistrovství světa,“ připomněla, že střelci nemusejí při přípravě zvlášť improvizovat a jejich tréninkové deníky mají podobný obsah jako v předchozích letech.

I když mají střelci před sebou mistrovství Evropy, o Londýně stále častěji přemýšlejí a ještě více je předstartovní horečka přepadne v dubnu, kdy si budou mít možnost olympijskou střelnici vyzkoušet. „To tam bude Světový pohár, což bude teprve skutečná generálka na olympiádu se vším všudy,“ uvedla Sýkorová.

Emmons se do Londýna podívá až na ostrý závod, dubnovou akci vynechá. „Budu v té době v maximální přípravě, na střelnici si počkám až na olympiádu. Přece jen střelnice na vzduchové disciplíny nejsou tak ovlivněny okolními vlivy a mám ze závodů vyzkoušeno, že se dokážu rychle rozkoukat,“ vysvětlila slavnější z českého dua. „Do května mám v plánu výhradně jen trénink a žádné další závody v tomto období neplánuji,“ prohlásila zkušená olympionička.